В Ужгороді відкрили першу продуктову крамницю, в якій не використовують пластик і поліетиленові пакети. Власники «Зеленої крамниці» відмовилися навіть від дисконтних пластикових карток – знижку надаватимуть тим покупцям, хто приходитиме зі власною багаторазовою тарою (скляними баночками та пляшками, полотняними мішечками та екоторбами).

«Я вже багато років сортую сміття, але відчувала завжди що цього не достатньо. Пластику все одно багато, хоча у мене понад 80% йде на переробку та компост. На створення власної крамниці без упаковок мене надихнув рух zero waste («нуль відходів»): я дізналася, що є люди, у яких все, що не можна переробити, може поміститися в майонезну банку. Вони купують все на вагу в багаторазову упаковку», – цитує власницю магазину Тетяну Жовківську видання Varosh.

В асортименті магазину: фермерські сири українського виробництва, спеції, сіль, цукор, горіхи та сухофрукти, мед, олія, крупи, борошно, овочі, фрукти, хліб і солодощі без цукру. Частина продукції сертифікована як органічна.

ФотоKate Morgental / Facebook