Українська журналістка Таня Козирєва стала фіналісткою Пулітцерівської премії у номінації «Міжнародна звітність».

Вона є однією з 11 репортерів BuzzFeed News та Міжнародного консорціуму журналістів, які працювали над розслідуванням FinCEN – про викриття корупції у світовій банківській галузі. Цей проєкт називають «найбільшим в історії розслідуванням» у цій сфері.

Джерело: BuzzFeed News

Протягом 16 місяців репортери провели більше сотні інтерв'ю, зібрали внутрішні банківські дані та проаналізували більше тисячі сторінок публічних записів.

Розслідування FinCEN, зокрема, показало, як п'ять банківських гігантів таких як JPMorgan, HSBC, Standard Chartered Bank, Deutsche Bank та Bank of New York Mellon отримували прибуток за тіньові транзакції, зокрема, за контрабанду наркотиків та тероризм.

Як пише BuzzFeed News, файлам FinCEN приписували остаточний поштовх до прийняття широкого законодавства про боротьбу з відмиванням грошей у США.


У 2021 році американський сайт BuzzFeed News вперше виграв Пулітцерівську премію. Він переміг у номінації «Міжнародний репортаж» із серією матеріалів про утиски китайською владою уйгурів у Сіньцзяні.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі