Історичний трилер «Гарет Джонс» режисерки Аґнєшки Голланд спільного виробництва Польщі, України та Великої Британії візьме участь в основній конкурсній програмі 69-го Берлінського міжнародного кінофестивалю.

Берлінале пройде з 7 до 17 лютого. Вихід фільму в широкий український прокат планують на осінь 2019 року.

«Гарет Джонс» – це реальна історія валлійського журналіста Гарета Джонса, який у 1933 році вирушив до Союзу, щоб донести до світової спільноти правду про Голодомор.

«Ця стрічка значуща не лише для українського кінематографа, а й для всієї України, і тому її світова прем’єра в основному конкурсі фестивалю допоможе донести світові правду про Голод 1932-1933 років як геноцид української нації», – розповів голова Держкіно Пилип Іллєнко.

Режисеркою стрічки є голова Європейської кіноакадемії, номінантка на премію «Оскар», BAFTA і володарка «Срібного ведмедя» Берлінале 2017 Аґнєшка Голланд. Головні ролі у фільмі виконали Джеймс Нортон («Війна і мир», «Щаслива долина», «МакМафія»), Ванесса Кірбі («Корона», «Місія неможлива: Фолаут», «Хоббс і Шоу») та Пітер Сарсгаард («Джекі», «Чудова сімка», «Виховання почуттів»).