The Village Україна публікує фото Романа Тихого з Івано-Франківська.

Фото: Рома Тихий

Рома Тихий – 24 роки, живе в Івано-Франківську та працює програмістом. Тихий – несправжнє прізвище.

Рома каже, що знімає для себе. Жодних персональних виставок не мав. «Єдиний раз, коли моє фото висіло на стіні це був PHOTO KYIV, де була експозиція групи «Українська вулична фотографія», – каже фотограф.

  У 9 класі в мене дома з’явилась звичайна цифро-мильничка, на яку я знімав абсолютно все. Згодом я доріс до батькового «Зеніта». Але по-справжньому я підсів на фотографію, коли побачив, як у ванночці на білому папері з’являється зображення. Я продовжував час від часу знімати своїх друзів, але не більше. Після закінчення університету я подався повністю в ІТ і на довгий період забув про фотографію.

Узимку 2017 року я взявся за камеру. Почав з того, що завжди брав свою стареньку дзеркалку з собою. Дорогою на роботу я знімав місто і людей. Став активно вивчати тему стрит-фотографії та стежити за західними фотографами.

Рома Тихий

фотограф з Івано-Франківська

Франик – місто, яке обличчям обернене до Європи. Це невелике та мальовниче містечко, яке було декілька разів визнаним найкращим містом для життя в Україні. Ритм тут дуже спокійний. Люди нікуди не поспішають, а увечері їх стає дуже мало на вулицях. Незважаючи на це, завжди можна знайти хороший кадр.

Фото з кішкою я зробив у центрі міста, укінці франківської «сотки» (це головна вулиця міста, жителі називають її «сотка» – стометрівка). Я побачив красиву тінь і вирішив зняти її. Зробивши кілька кадрів, я хотів вже іти далі, але побачив кота, який сидів неподалік. У цей момент я говорив про себе: «Зараз ти встанеш і підеш», дивлячись на нього. І на моє здивування він почав іти туди, куди мені й треба було. Картинка зійшлась, і я натиснув на спуск. Це одне з небагатьох фото, які я люблю. Воно було опубліковане на Street Photography International – одному з найбільших ресурсів, присвячених стрит-фотографії в Instagram.

The Village Україна та спільнота «Українська вулична фотографія» у рубриці «Камера спостереження» розповідає про людей, які знімають місто.