Простір для внутрішньо переміщених українців Urban Camp почав роботу у Львові. Команда Street Culture & Urban Reform, яка раніше відкрила урбан-парки в Харкові та Києві, запустила центр за підтримки львівської міськради в колишньому приміщенні спортивної школи. The Village Україна показує, який вигляд має Urban Camp.

Фото: Дмитро Пашко

Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів

Urban Camp відкрили в колишньому комплексі для занять із тенісу у львівській спортивній школі, розташованій поблизу Центрального вокзалу. Команда Street Culture & Urban Reform облаштувала в ньому місце для проживання 35 людей, загалом його послугами вже скористалися до 200 людей. Переважно це жінки та діти з Маріуполя, Харкова, Запоріжжя, а також центральних областей України.

На території обладнали зони для зустрічей, активного відпочинку й ігор. «Ми впевнені, що дозвілля є одним із найважливіших аспектів житла, нехай і тимчасового. Особливо це важливо для дітей», – розповідають The Village Україна в команді.

Для дітей і дорослих щовихідних влаштовують активності: наприклад, танці, спільні роботи в саду, заняття з тенісу, сесії фізіотерапії, а також майстер-класи з вуличних культур, які проводить команда Street Culture: з брейкінгу, графіті та керування дронів.

Резидентам кемпу за бажанням і безоплатно надають триразове харчування. Також за необхідності звертаються за послугами до психологів, які працюють із дітьми та дорослими.

Раніше команда Street Culture & Urban Reform відповідала за запуск центрів вуличної культури в Харкові, а також урбан-парку на київському ВДНГ. «Частина колективу після початку війни опинилася у Львові та вирішила допомагати тим, хто був змушений тікати від війни», – пояснюють в Urban Camp. Додають, що згодом планують відкрити ще один кемп у Львові, а також нові майданчики в Києві та Харкові.

 Зареєструватися на проживання в Urban Camp можна на сайті кемпу – для цього треба заповнити заявку з актуальною інформацією й очікувати на її підтвердження. Діяльність Urban Camp можлива завдяки донатам – команда приймає пожертви на спеціальний рахунок.