Україна не бачить сенсу закривати свій повітряний простір, пише Reuters з посиланням на заяву радника голови Офісу президента Михайла Подоляка.

«Це нонсенс. І, на мій погляд, це чимось нагадує часткову блокаду», – сказав Подоляк.

UPD. Мінінфраструктури заявило, що український авіапростір залишається відкритим.

У міністерстві 13 лютого провели нараду разом із керівництвом Офісу президента, Державіаслужби, ДП «Украерорух» та українських авіакомпаній щодо ситуації з перевезеннями. На цій зустрічі підготували рішення, щоб не допустити загострення ситуації.

«У деяких перевізників виникають складнощі пов’язані із коливаннями на ринках страхування. Зі свого боку держава готова підтримати авіаперевізників і планує надати додаткові фінансові гарантії для підтримки авіаринку», – сказали в міністерстві, додавши, що проводять консультації з міжнародними партнерами.

Міністр Олександр Кубраков сказав також, що в разі потреби «держава забезпечить повернення усіх громадян України з-за кордону».

До цього нардеп Олексія Гончаренко повідомив, що із 14 лютого авіасполучення з Україною можуть припинити. За його словами, це могло статися через рішення страхових компаній припинити страхування літаків у повітряному просторі України. За словами Гончаренка, «одна з найбільших страхових британських компаній» вже розіслала повідомлення про відмову страхувати літаки з понеділка (з 16:00 за Києвом). Про яку саме компанію йдеться, він не уточнив.

Як пояснює видання avianews.com, більшість літаків, які використовують українські компанії, їм не належать. Воні взяті в лізинг на заході (як і літак SkyUp, який вимушений був сісти в Кишиневі, не долетівши до Києва, через рішення лізингодавця). Через це, на думку видання, над Україною найближчим часом може встановитися безполітна зона: українські авіакомпанії не зможуть літати на більшості своїх літаків через заборону їхніх власників, а європейські авіакомпанії не літатимуть через відсутність страховки. 

Але у Мінінфраструктури підкреслили, що більшість перевізників продовжують літати в Україну без обмежень. «Ринки страхових послуг, так само як і ринки капіталу, є вразливими до інформаційного поля. Очікуємо, що вже найближчим часом ситуація стабілізується», – сказав Кубраков.

У аеропорту «Бориспіль» на 13 лютого скасували лише рейси з і до Амстердама (авіакомпанія KLM з Нідерландів вирішила припинити польоти в Україну). У аеропорту «Жуляни» немає скасованих рейсів.


США попередили, що напад РФ на Україну може початися з наступного тижня. Серед імовірних дат ЗМІ називають 15 та 16 лютого.

Водночас CNN з посиланням на свої джерела у розвідувальних агенціях США пише, що політичне керівництво Штатів навмисно створює тривожну риторику довкола можливого російського вторгнення. Це частина інформаційної війни: таким чином американські посадовці хочуть, навпаки, запобігти військовій агресії.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі