Як проходять протиаварійні роботи в Гостиному дворі на Подолі, що розпочалися 31 грудня 2021 року, показав міністр культури Олександр Ткаченко.

За його словами, працівники вже виконали підготовчі роботи: розчистили територію від чагарників, прибрали сміття, перенесли металоконструції та влаштували майданчик, щоб складати матеріали. Також уже виконали монтаж системи електропостачання.

Наступного тижня обіцяють демонтувати старий паркан і замінити його на новий, безпечний.

Роботи продовжуватимуться протягом зими 2022 року. Реставрацію памʼятки почнуть після того, як буде схвалена концепція майбутнього простору Гостиного двору.


Гостиний двір – монументальний комплекс на Контрактовій площі, частково зведений у 1809–1813 роках і перебудований у 1828–1833 роках. Перебуває в нанедбаному стані з 2013 року, зокрема, не має даху.

У червні 2021 року Мінкульт отримав приміщення Гостиного двору на баланс попри те, що на нього також претендувала КМДА. У міністерстві одразу заявили, що перетворять його на культурно-мистецький простір. А в липні будівлю передали на баланс Національного заповідника «Софія Київська». Будівлю закрили захисною сіткою.

Паралельно з протиаварійними роботами розробляють концепцію майбутнього простору Гостиного двору. В обговоренні беруть участь архітектори, урбаністи та мистецтвознавці. «Урбанина» провела опитування та визначила, що кияни хочуть там бачити культурно-мистецький простір, натомість не хочуть, щоби там був ТРЦ чи офіси. За прогнозами фахівців, реставраційні роботи в Гостиному дворі можуть почати ближче до кінця 2022 року, а оновлену будівлю відкриють не раніше кінця 2023-го.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі

Обкладинка й фото: Олександр Ткаченко