Невакциновані українці з 8 листопада зможуть отримати в «Дії» цифровий сертифікат про одужання від COVID-19, повідомляють у МОЗ.

Документ дозволятиме впродовж 90 діб без обмежень працювати, відвідувати заклади та пересуватись у «жовтій» і «червоній» зонах карантину.

Сертифікат про одужання буде формуватися лише для тих, у кого лікар встановив діагноз COVID-19 від моменту запуску функціоналу нового сертифіката та надалі. Документ не згенерується, якщо діагноз було встановлено раніше.

Новий COVID-сертифікат буде двох видів:

  • внутрішній для використання всередині країни в умовах «жовтого» та «червоного» рівнів епіднебезпеки;
  • міжнародний для перетину кордону 45 країн, які входять до Довірчої мережі е-здоров’я ЄС з урахуванням вимог, які встановлює кожна країна світу.

Обов’язковою підставою для його генерації буде медичний запис лікаря, який відображатиметься в електронній системі охорони здоров’я.


У МОЗ перехворілим радять вакцинуватися на 28-й день від першого дня появи симптомів або лабораторного підтвердження діагнозу COVID-19 методом ПЛР.

«Жовті» сертифікати про щеплення першою дозою вакцини від COVID-19 доступні на порталі «Дія». Документ можна зберегти на телефон або роздрукувати. Для цього потрібно скористатися електронним підписом (КЕП).

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі

обкладинка: Євген Малолєтка