З 21 липня Франція вводить обов’язкові COVID-сертифікати для відвідування місць культури та відпочинку.

Новий декрет уряду опублікували 20 липня.

Без сертифіката не можна буде потрапити у французькі кінозали, музеї, театри, на стадіони та ярмарки, у виставкові салони, а також на будь-які культурні, спортивні, святкові заходи з кількістю учасників понад 50 осіб.

Документ повинен містити інформацію або про повну вакцинацію проти коронавірусу, або про свіжий негативний тест на коронавірус, або про перенесене захворювання.


У червні 2021 року Франція відкрила свої кордони для туристів. За новими правилами в’їхати без «поважної причини» зможуть лише вакциновані громадяни.

Уряд Франції поділив країни світу на три зони – зелену, помаранчеву й червону. Україна потрапила до помаранчевої зони.

Повністю вакцинованим громадянам держав цієї зони дозволили в’їзд без «поважної причини». Для вакцинації потрібно використовувати препарати, схвалені ЄС: Pfizer-BioNTech, Moderna, AstraZeneca та Johnson & Johnson.

Окрім цього, необхідно надати негативний ПЛР-тест, зроблений не пізніше ніж за 72 години до перетину кордону, або тест на антиген, зроблений за 48 годин до перетину кордону.

Для туристів, які не пройшли вакцинацію, в’їзд можливий лише за «поважної» причини. Повний перелік причин можна переглянути тут.

Невакциновані туристи мають надати негативний тест на COVID-19 перед посадкою на борт літака та самоізолюватися на 7 днів. Після прибуття до Франції їх можуть попросити додатково надати тест на антиген.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі