Мінкульт розпочало роботу з відновлення Гостиного двору, повідомив голова міністерства Олександр Ткаченко.

Наразі у відомстві готують звернення до суду щодо незаконного перебування охорони попередніх власників на території пам’ятки та їх виселення.

Після цього міністерство планує створити робочу групу з питань концепції будівлі, а також організувати зустрічі з активістами для напрацювання спільного бачення пам’ятки.

За інформацією Ткаченка, Гостиний двір перетворять на культурно-мистецький простір. Для цього розроблять проєктно-кошторисну документацію та розпочнуть перші протиаварійні роботи. Фінансування здійснюватиметься в межах «Великої реставрації».


Гостиний двір – торговельний комплекс на Подолі, збудований у 1809 році. Перебуває в занедбаному стані з 2013 року, зокрема, не має даху.

До 29 червня 2021 року Гостиний двір перебував на балансі Фонду держмайна. КМДА вже судилася з Фондом держмайна через охоронний договір на будівлю й виграла, однак договір так і не уклали, а протиаварійні роботи не провели.

КМДА з 2017 року просить передати Гостиний двір у комунальну власність, щоб створити там культурний хаб і розмістити Музей історії Києва, який не має повноцінного приміщення.

У січні 2021 року міністр культури Олександр Ткаченко також висловив бажання взяти Гостиний двір на баланс свого міністерства. Він казав, що розмістять там Національний музей сучасного мистецтва. Пізніше міністр заявив, що для музею сучасного мистецтва знайшли нове місце, але не відмовився від ідеї забрати будівлю.

Кличко виступив проти передачі будівлі Мінкульту. Київрада зверталася до Кабміну з вимогою віддати будівлю місту.

У травні 2021 року уряд надав пам’яткам «Комплекс споруд Контрактової площі» та «Гостиний двір» у Києві категорію національного значення.

29 червня 2021 року Гостиний двір передали до сфери управління Мінкульту.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі

ОБКЛАДИНКА ТА ФОТО: Анна Бобирєва для The Village Україна