Закон № 1489-ІХ «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України» 9 червня опублікували в парламентській газеті «Голос України».

Закон набирає чинності з 10 червня, але вводиться в дію через шість місяців із дня набрання ним чинності, окрім деяких положень.

Із 10 січня 2022 року в магазинах, супермаркетах, кафе та закладах надання послуг заборонять розповсюджувати (продавати або давати безкоштовно):

  • тонкі пластикові пакети (товщиною від 15 до 50 мікрометрів);
  • оксорозкладні пластикові пакети (з добавками для прискорення їх розкладання на окремі дрібні фрагменти (мікропластик) під дією кисню й ультрафіолетового випромінювання).

Із 10 квітня 2022 року також заборонять розповсюджувати надтонкі пластикові пакети (товщиною менше 15 мікрометрів).

Заборона поки не поширюється на надтонкі пакети шириною до 22,5 сантиметра й глибиною до 34,5 сантиметра, завдовшки до 45 сантиметрів, призначених для пакування свіжої риби, м’яса, сипучих продуктів, льоду. Вони можуть продаватися як первинне паковання. Проте такі пакети заборонять з 1 січня 2023 року, коли для них з’явиться альтернатива.

Заборонені пакети треба замінити на біорозкладні пакети, паперове пакування та багаторазові сумки.

За порушення заборони доведеться сплатити штраф – від 1700 до 3400 гривень. За повторне порушення – від 3400–8500 гривень.


Верховна Рада ухвалила законопроєкт про заборону розповсюдження пластикових пакетів 1 червня 2021 року, після цього його підписав президент Володимир Зеленський.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі