Уряд надав пам’яткам «Комплекс споруд Контрактової площі» та «Гостиний двір» у Києві категорію національного значення, повідомляє Мінкульт.

Відповідне розпорядження Кабінет Міністрів ухвалив 19 травня 2021 року.

У міністерстві зазначають, що таке рішення дозволить Фонду державного майна передати будівлі в управління Мінкульту та почати протиаварійні й реставраційні роботи.

Окрім категорії національного значення, уряд також надав пам’яткам охоронні номери.


Гостиний двір – торговельний комплекс на Подолі, збудований у 1809 році. Перебуває в занедбаному стані з 2013 року, зокрема, не має даху.

Наразі Гостиний двір перебуває в державній власності, на балансі Фонду держмайна. КМДА вже судилася з Фондом держмайна через охоронний договір на будівлю й виграла, однак договір так і не уклали, а протиаварійні роботи не провели.

КМДА з 2017 року просить передати Гостиний двір у комунальну власність, щоб створити там культурний хаб і розмістити Музей історії Києва, який не має повноцінного приміщення.

У січні 2021 року міністр культури Олександр Ткаченко також висловив бажання взяти Гостиний двір на баланс свого міністерства. Він казав, що розмістять там Національний музей сучасного мистецтва. Пізніше міністр заявив, що для музею сучасного мистецтва знайшли нове місце, але не відмовився від ідеї забрати будівлю.

Кличко виступив проти передачі будівлі Мінкульту. Київрада зверталася до Кабміну з вимогою віддати будівлю місту.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі

Обкладинка: Анна Бобирєва для The Village Україна