На Обсерваторній вулиці в Києві зносять флігель біля будинку Барбана – одноповерхової цегляної садиби кінця XIX століття, повідомляє юрист та активіст Дмитро Перов.

Забудовник уже почав розбирати перекриття прибудови до флігеля. Жителі сусідніх будинків зателефонували в поліцію, проте на виклик ніхто не приїхав. Потім вони перекрили в’їзд і виїзд техніки, оскільки будівництво руйнує інші будинки, внесені до переліку нерухомих пам’яток України.

Будівельні роботи біля садиби почали ще 1 травня, тоді її накрили захисною сіткою.

За інформацією громадської організації «Мапа Реновації», у 2015 році Науково-дослідний інститут пам’яткоохоронних досліджень пропонував внести будинок Барбана до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини.


Садиба Олександра Барбана (вулиця Обсерваторна, 6) розташована у верхів’ях Обсерваторного яру, поруч з однойменною гіркою, за 350 метрів від Львівської площі. 

Фото: Ксенія Пальцун

Власниками садиби до 1917 року були титулярний радник Олександр Барбан, потім дворянин Іван Гореславський, за ним – провізор В’ячеслав Геращеневський. У радянські часи будівлю націоналізували. У 1944–1945 роках тут мешкав голова Комітету в справах мистецтв при Раднаркомі УРСР, академік-драматург Олександр Корнійчук. 

За даними краєзнавця Антона Короба, саме в цей будинок 1947 року в гості до Олександра Корнійчука та Ванди Василевської приїхав американський письменник Джон Стейнбек, який описав їхню зустріч у своїй книзі «Російський щоденник».

Потім особняк Барбана віддали дитячій соматичній лікарні. З 1970-х років у будівлі містилися різні установи, зокрема редакція газети «Культура і життя». Із 2020 року власником будівлі є ТОВ «Інформаційна група «Агентство столичних повідомлень». Забудовник має містобудівні умови й обмеження на нову споруду до 26,5 метра заввишки, дозвіл від ДАБІ, право оренди земельної ділянки.

Київська архітектурна студія Kramall Studio робила проєкт житлового комплексу з паркінгом для ділянки на Обсерваторній, 6, але невідомо, чи цей проєкт є актуальним і саме його збираються реалізовувати.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі

Обкладинка та фото: Дмитро Перов