Верховний Суд підримав заборону відвідувати школу тим учням, які не мають щеплень. Таке рішення ухвалили задля безпеки всіх учнів у школах, зокрема й невакцинованих дітей.

Оскільки відповідно до положень Конвенції про права дитини та статті 53 Закону України «Про освіту» діти в навчальних закладах «мають право на безпечні та нешкідливі умови навчання, а також зобов’язані відповідально та дбайливо ставитися до власного здоров’я, здоров’я оточуючих», пояснюють у суді.

Закон дає право батькам відмовитися від проведення обов’язкових щеплень дитині. Але відмова «протиставляється загальному праву (інтересу) суспільства, інших батьків і їхніх дітей, які провели у встановленому державою порядку щеплення».

Незважаючи на те, що суд забороняє нещепленим дітям ходити в школу, право дитини на здобуття освіти не порушене, кажуть у Верховному Суді, оскільки для таких дітей є альтернативні способи отримувати освіти та продовжувати навчання.


У 2019 році мама учениці Запорізького академічного ліцею подала в суд на керівництво навчального закладу за те, що доньку не хотіли допускати до навчання в ліцеї без довідки про вакцинацію. Місцевий суд не задовольнив позов матері. Тому жінка та її адвокат звернулися до апеляційного та Верховного Суду. Але й ці суди не задовольнили позов.

У 2019 році в КМДА повідомили, що невакцинованим дітям не заборонять відвідувати київські школи. Заклади освіти не мають права перевіряти достовірність довідок про вакцинацію дітей, які надають батьки, пояснили там.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі