Державна архітектурно-будівельна інспекція України не дала дозвіл на надбудову будівлі по вулиці Петра Сагайдачного, 19–А, свідчать дані Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

Замовник ТОВ «Інвестсервіс» хотів зробити «реставрацію та реабілітацію» будинку, пристосувавши його під адміністративні потреби. Однак ДАБІ відмовила, зокрема тому, що забудовник не отримав дозволи від Мінкульту й Інституту археології НАН України, а також тому, що «Інвестсервіс» хотів робити надбудову, що суперечить закону «Про охорону культурної спадщини».

Будинок на вулиці Петра Сагайдачного, 19. Фото: ua-times.com

Будинок на вулиці Петра Сагайдачного, 19, є пам’яткою місцевого значення. Його звели в 1891 році на замовлення київського купця II гільдії Олександра Сироткіна. Цей будинок, за даними видання «Наші гроші», розташовується на ділянці за адресою вулиця Сагайдачного, 19–А. У 2009 році Київрада передала цю ділянку в оренду на 15 років компанії «Інвестсервіс».

Як пишуть «Наші гроші», «Інвестсервіс» пов’язаний із девелопером Вагіфом Алієвим, засновником компанії Mandarin Plaza Group, яка побудувала Lavina Mall, Mandarin Plaza й Blockbuster Mall.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі