В Україні затвердили план вакцинації від коронавірусу, згідно з яким щеплення робитимуть у чотири етапи, повідомили в Центрі громадського здоров’я.

 Графік вакцинації населення:

  • Січеньквітень 2021 – люди з високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує критичні функції в боротьбі з пандемією;
  • квітеньчервень 2021 – люди з надзвичайно високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і медики;
  • червеньвересень 2021 – люди з високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто підтримують безпеку та життєдіяльність держави;
  • Вересень 2021 – березень 2022 – люди з підвищеним ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто підтримують безпеку та життєдіяльність держави.

Вакцинацію проводитимуть мобільні бригади з імунізації в наявних пунктах і тимчасових центрах вакцинації. Щеплення буде добровільне.

План оновлюватимуть що два тижні, щоб він відповідав реальній ситуації.


У межах глобальної ініціативи COVAX Україна має безкоштовно отримати 8 мільйонів доз вакцини. Їх вистачить на вакцинацію 4 мільйонів людей, оскільки вакцина має вводитися двічі. Україна хоче безкоштовно провакцинувати людей, які належать до групи ризику, а це приблизно 21 мільйон громадян.

Тим часом український кандидат у вакцини від коронавірусу пройшов доклінічні випробування, а наразі триває підготовка до початку випробувань на людях.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі