Росію відсторонили від участі в міжнародних спортивних змаганнях до 16 грудня 2022 року. Це остаточне рішення Спортивного арбітражного суду (CAS) у Лозанні.

на два роки Заборонили:

 Виступати російським спортсменам із прапором, гімном і словом «Росія». Вони можуть брати участь в Олімпіадах і чемпіонатах світу в нейтральному статусі.

 Росія не може приймати та подавати заявки на прийом чемпіонатів світу й Олімпіад, а турніри, які вже заплановані, мають перенести.

 Російські чиновники не можуть відвідувати Олімпіади та чемпіонати світу. Зокрема, це стосується міністрів і їхніх заступників, прем’єр-міністра та його заступників, депутатів парламентів, а також президента.

 Російська національна антидопінгова організація РУСАДА втратила статус відповідності, оскільки можуть виникати проблеми з виявленням допінгу в спортсменів.

Дискваліфікація поширюється на літні Олімпійські ігри-2020 у Токіо, які пройдуть у 2021 році, на зимові Олімпійські ігри-2022 в Пекіні. А також на всі дорослі чемпіонати світу. Наприклад, чемпіонат світу з футболу, біатлон, волейбол.

Заборона не поширюється на чемпіонати Європи, юнацькі чемпіонати світу й Олімпійські ігри. А також на відбіркові змагання до чемпіонату світу й на комерційні змагання. Зокрема, на Кубки світу чи Єврокубки з ігрових командних видів спорту.


У 2019 році Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) ухвалило рішення про дискваліфікацію Росії. Причиною стала заміна даних про допінг у спортсменів, які представила Московська антидопінгова лабораторія. Усього було змінено або видалено 145 зі 298 проб на допінг у російських спортсменів.

CAS підтримав рішення WADA про відсторонення Росії, але змінив умови дискваліфікації. Зокрема, термін відсторонення скоротив з 4 до 2 років. Під дискваліфікацію не піддав Олімпіаду-2024 в Парижі, чемпіонат світу-2023 з хокею в Росії. А також дозволив використовувати форму росіян у кольорах національного прапору. У рішенні WADA це було заборонено.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі

Обкладинка: збірна Росії з футболу на Чемпіонаті світу 2018, вікіпедія