В Україні планують запровадити цифрове відстеження даних про хворих на коронавірус, повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час «Свободи слова» на ICTV.

МОЗ разом із Мінцифри працюють над створенням застосунку, який міг би допомогти в боротьбі з коронавірусом. Зокрема, хочуть створити:

 чатбот для координації госпіталізації й відкритих даних про вільні місця в лікарнях;

  електронний рецепт на антибіотики;

 електронне направлення на ПЛР-тестування. Це допоможе відстежувати черги на тестування в режимі реального часу.

Цифрове відстеження хворих і контактних осіб передбачає, що контактні люди будуть отримувати сповіщення про необхідну самоізоляцію. У разі відмови від самоізоляції мають бути санкції, пояснив міністр.

Для запровадження такої системи треба внести зміни в законодавство, додав Степанов. Оскільки йдеться про персональні дані населення та право на їхнє відстеження. 

З погляду епідеміології цей підхід може показати результат, каже міністр. Зокрема, він спрацював у країнах Азії, додав він.


20 листопада в Україні зареєстрували 14 580 нових пацієнтів з коронавірусом – це рекорд із початку пандемії.

 11 листопада 2020 року в Україні запровадили карантин «вихідного дня». Він передбачає, що в суботу та неділю не працюють заклади громадського харчування, спортивні зали та ТРЦ.

 Повний локдаун в Україні можуть увести за умови 30 тисяч нових хворих на коронавірус за добу, оскільки за таких умов можливий локдаун медичної системи.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі