До кінця 2020 року в Україні щодня виявлятимуть від 7 до 9 тисяч нових хворих на коронавірус. Такий прогноз керівника офісу ВООЗ в Україні Ярно Хабіхта, про це він сказав в інтерв’ю Суспільному.

«Найближчими місяцями ми очікуємо, що кількість випадків перевищить 5 тисяч і може складати від 7-ми до 9-ти тисяч випадків на день. У цьому ж контексті ми також спостерігаємо все більше випадків у Європі», – каже Хабіхт.

За його словами, так відбувається у всіх країнах, адже «хворобу поки не викорінили».

«В Україні ще й досі спостерігається передача вірусу в громадах. Ми не звузили передачу до кластерного поширення [через соціальні зв’язки: сім’я, клас у школі, працівники одного відділу], до якого йде багато країн Європи. З наших досліджень ми знаємо, що лише кожна четверта особа регулярно миє руки. Також бачимо, що кожна третя особа не дотримується фізичної дистанції, коли відвідує різні заходи», – пояснив Хабіхт.

На запитання, як за його прогнозом до кінця року буде зростати кількість випадків захворювання, він відповів: «Важко давати якусь оцінку. Але якщо в грудні ми почнемо фіксувати більше ніж 9 тисяч випадків за день, то я буду трохи більше стурбований».

Хабіхт додав, що ВООЗ частіше спостерігає поширення коронавірусу серед молодих людей (від 15 до 24 років). За останній час показник збільшився втричі – від 4,5% до 15%. 


 В Україні третю добу поспіль виявляють понад 4000 випадків хворих на коронавірус, майже щодоби ця кількість стає рекордною. Наприклад, 2 жовтня на COVID-19 захворіли 4633 нові громадяни, напередодні було 4069. Уперше добова кількість нових хворих перевищила 4000 випадків 30 вересня: тоді було 4027.

 Напередодні відбувся новий поділ України на карантинні зони: Київ залишиться у «жовтій», 2 міста потраплять до «червоної».

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі