Спільнота архітекторів та дизайнерів Києва SaveKyivModernism показала проєкт реконструкції «Літаючої тарілки» на Либідській.

Проєкт назвали «Тарілка». Його розробили спільно з автором будівлі Флоріаном Юр’євим.

Реконструкція складається з чотирьох кроків. Першим з яких стане «очищення від візуального шуму».

Прибрати всі вивіски, рекламні бігборди, МАФи й стихійні парковки автори проєкту не зможуть. Але вони хочуть створити навколо «Тарілки» чистий простір.

При цьому збережуть паспорт фасаду. А саме – колір, фактуру та текстуру фасадів.

Наступним кроком стане розширення призначення будівлі. Хочуть збільшити її ефективність. Для цього використають зонування і допоміжні приміщення.

Зокрема, планують створити концертний майданчик на 350 осіб.

Геометрія залу має унікальну форму із акцентом на акустичні характеристики найвищого рівня, пояснюють автори проєкту.

Юр'єв створив приховану діафрагму високих і низьких частот на задній стороні залу. А також розробив крісла із звукопоглинаючої тканини та люстри, які розщеплюють звукові хвилі.

Проєкт передбачає розробку сценічного освітлення зі світлодіодними панелями і панорамним екраном. Кажуть, що це виведе концертний майданчик на світовий рівень.

Інтер'єр намагатимуться максимально відновити. Штукатурка на стінах і колонах, керамічна плитка на сходових блоках має залишитися. А нові елементи органічно вбудують, орієнтуючись на історичний стиль.

Останнім кроком реконструкції стане екстер'єр. Розширять сходові блоки, створять зони очікування, облаштують пандуси.

Зовнішній вигляд архітектурної споруди реалізують у лаконічних формах із типовими матеріалами обробки.

На проєкт планують витратити 836 020 тисяч доларів інвестицій.


  «Літаюча тарілка» на Либідській – будівля Українського інституту науково-технічної експертизи та інформації, побудована в 1971 році. Вона є пам’яткою радянського модернізму.

Поряд із нею на орендованій території будують ТРЦ Ocean Mall, який планують відкрити в 2020 році. Орендатором є власник ТРЦ Ocean Plaza.

Власники ТРЦ планують відновити «Тарілку» та створити там музей науки, але автор оригінального проєкту будівлі Флоріан Юр’єв виступив проти й презентував свій проєкт відновлення. Представники ТРЦ Ocean Mall пообіцяли не перетворювати «Літальну тарілку» на вхідну групу до ТРЦ та погодилися на часткову реалізацію авторського проєкту.

А ось якою пам’ятку бачать у Balbek Bureau та Save Kyiv Modernism на противагу рішенню зробити «Тарілку» частиною ТРЦ Ocean Mall.

 Архітектор Флоріан Юр’єв заповів авторське право на будівлю державі. Він попросив Президента України визнати будівлю національним пам’ятником архітектури й не допустити її реконструкції з прибудовами.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі

Фото і обкладинка: SaveKyivModernism