У Києві запустили портал dashbird, який відображає статистику середніх цін на оренду квартир у місті за останній час. Це проєкт київських розробників, які є авторами застосунку bird.

На сайті показують динаміку середніх цін для 1-, 2- та 3-кімнатних квартир за останні кілька місяців (зараз – із березня). Дані оновлюються щодня.

dashbird – об’єднання слів «bird» (назва застосунку) та «dashboard» (інструмент для спостереження за показниками в режимі реального часу).

Дані для статистики надходять із застосунку bird, який працює за принципом агрегатора, тобто збирає оголошення з усіх сайтів нерухомості й відображає їх на карті. Наразі база bird містить понад 23 000 квартир. Саме вона генерує статистику, яку почали публікувати з 19 березня, на початку карантину.

«На початку карантину в наших користувачів збільшився інтерес до цін на оренду. Ми не знайшли зручної статистики цін, яка оновлювалася б щодня й базувалася на достатній кількості оголошень, тому вирішили створити свій продукт. Ми хотіли почати з максимально простого інструмента, який би давав відповіді на питання «А скільки зараз коштує оренда однокімнатної квартири?» та «Як там ціни на оренду: падають чи зростають?» – коментує дизайнер проєкту Арсеній Фещенко.

Сайт планують оновлювати, будуть показувати більш детальну інформацію для тих, хто хоче ретельніше проаналізувати ринок оренди, а також показувати ціни для різних районів Києва.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі