У Києві з 20 квітня очікують поліпшення якості повітря – повідомив директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда в ефірі «112» каналу.

За його словами, після 20 квітня очікується посилення й зміна напрямку вітру − таким способом якість повітря поліпшиться.

Кульбіда додав, що через сильний вітер у місто прийшло багато пилу з відкритих полів і повітря з Житомирської області, де є осередки пожеж.

Водночас у Києві поступово нормалізується якість повітря – повідомив начальник Управління екології та природних ресурсів Андрій Мальований.

За даними Центральної геофізичної обсерваторії, вміст продуктів горіння в повітрі перевищує норму вдвічі, а вміст діоксиду азоту – майже в чотири рази.

Мальований розповів, що погода 18 квітня не сприятиме розсіюванню шкідливих домішок у приземному шарі повітря Києва.


Увечері, 16 квітня, у Києві спостерігалася сильна задимленість повітря. Через це індекс якості повітря в Києві в той день досяг критичної позначки – 380.

Причиною цього стали пожежі в екосистемах Житомирщини й Чорнобильської зони, дим яких доніс до Києва вітер, – пояснили в КМДА. Водночас кажуть, що радіаційного забруднення немає.

16 квітня вдень Київ накрила пилова буря: вона може повторитися й пов’язана зі зміною клімату та розораністю земель. Дивіться ФОТО ТУТ.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі

Обкладинка: Наталія Шакун