Пилова буря в Києві може повторитися й пов’язана зі зміною клімату та розораністю земель  розповів The Village Україна еколог й експерт громадської організації «ЕкоПраво-Київ» Олег Листопад.

«Вона [пилова буря – ред.] небезпечна тим, що ми можемо вдихати найдрібніші частки цього пилу і, залежно від їхнього складу, отримати більше чи менше пошкодження легенів. Це не смертельно, але дихати цим погано. Навіть якщо це просто пилюка з полів і газонів», – каже експерт.

За його словами, імовірніше, буря не пов’язана з пожежами в Чорнобильській зоні. Утім, аби точно це стверджувати, треба перевірити показники радіометрів у Києві – додає Листопад. 

Експерт пояснює, що є дві причини пилової бурі в Києві. «Це передусім знищення лісосмуг і боліт. До того ж рік посушливий. А якби болота й заплави річок були живі, то було б не настільки погано. У цьому році вперше за 120 років метеорологічних спостережень не було весняного паводку. Суха осінь, малосніжна зима. Верхній шар ґрунту висихає… Наступна причина – велика розораність земель України. Луг і ліс не дадуть такого пилу. Це результат діяльності, коли луги випалили й переорали – усе це підіймається вітром і летить на місто», – пояснює Листопад.

Він додає, що таке явище повторюватиметься й протримається доти, доки вітер не спаде.


 У Києві оголосили штормове попередження через пилову бурю й низьку видимість – дивіться фото.

 За даними КМДА, буря в місті виникла через зміни клімату, зиму без снігу й зменшення кількості опадів.

 Через вітер впала частина риштувань Подільського мосту, постраждалих немає.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі

Фото: Микола Балабан для The Village Україна