Київ закупив 400 камер для вимірювання температури тіла і розпізнавання облич, йдеться у тендері Prozorro від комунального підприємства «Інформатика».

Переможцем тендеру стала компанія «Інтевро», яка постачатиме обладнання на 64,9 мільйонів гривень.

Керівник департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Юрій Назаров розповів «Слідству. Інфо», дані з камер будуть надходити до Національної поліції, Муніципальної варти та Держслужби з надзвичайних ситуацій. Камери також збиратимуть статистику для департаменту охорони здоров‘я.

«Це дозволить оперативно визначати людей із підвищеною температурою тіла у супермаркетах, аптеках та інших місцях масового скупчення людей. Крім того, функціонал камер включає детекцію облич. Це дасть можливість правоохоронцям фіксувати порушення режиму самоізоляції громадянами, які зобов’язані його дотримуватися», − пояснив Назаров.


 Мінцифри планує створити сервіс, за допомогою якого держава стежитиме, чи дотримуються українці самоізоляції.

В Україні зафіксували 1319 випадків коронавірусної хвороби, з них 38 летальних, ще 28 людей одужало.

Уряд запровадив режим надзвичайної ситуації в Україні терміном на місяць і на місяць продовжив карантин – до 24 квітня. Що це означає і чим відрізняється від надзвичайного стану – ЧИТАЙТЕ ТУТ.

3 квітня уряд схвалив ДОДАТКОВІ ОБМЕЖЕННЯ в Україні під час карантину – ЧИТАЙТЕ, ЯКІ. Офіційно обмеження триватимуть до 24 квітня. Водночас не стали зупиняти товарообіг, промислові підприємства і критичну інфраструктуру.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі

Обкладинка: Андрій Баштовий для The Village Україна