У Міністерстві культури, молоді та спорту затвердили нові буферні зони в Києві. Зони Софії Київської та Києво-Печерської лаври об’єднали, щоб захистити та відправили їх до ЮНЕСКО, пише «Укрінформ» з посиланням на заступницю міністра культури, молоді та спорту України Світлана Фоменко.

«Ми затвердили ці норми 31 січня та відправили до ЮНЕСКО. Влітку на черговій сесії це питання буде розглядатися, але вони вже затверджені, ЮНЕСКО просто дивитиметься, як ми зберігаємо наші об’єкти», розповіла Фоменко.

За її словами, відтепер буферні зони Софії Київської та Києво-Печерської лаври становлять загальну інтегровану площу, яка охоплює історичний центр міста Києва.

Свого часу ці об'єкти вносилися у перелік об'єктів ЮНЕСКО без буферної зони, що спричинило хаотичну забудову та відсутність правового регулювання такої забудови в історичному центрі столиці.

«Ми більше ніж на 100 гектарів збільшили цю зону, туди увійшли вулиця Хрещатик, Майдан Незалежності, вулиця Прорізна, Андріївський пагорб, Володимирська гірка, схили Дніпра, територія Парку Слави й Музею другою світової війни. Тобто, тепер це усе буферна зона», розповіла заступниця міністра.

Буферна зона потрібна, адже це така територія, яка захищає автентичність, цілісність пам'яток, захищає огляд, тобто те, як люди сприймають об'єкти ЮНЕСКО, як на них дивляться, що бачать, додала Фоменко.

Обкладинка: Анна Бобирєва для The Village Україна