У київському аеропорту «Бориспіль» 7 вересня приземлився літак, який доставив українських полонених з Росії, повідомляє кореспондент The Village Україна з місця події. 

На борту літака прибули українські моряки, а також Олег Сенцов, Роман Сущенко, Володимир Балух, Павло Гриб, Олександр Кольченко, Євген Панов, Станіслав Клих, Микола Карпюк,  Артур Панов та Едем Бекіров.

Військовополонені моряки та політв'язні після зустрічі із родичами прямують до клініки для проведення медичного обстеження.

В аеропорту присутні родичі українських полонених, а також президент України Володимир Зеленський, генпрокурор Руслан Рябошапка, голова СБУ Іван Баканов та міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Президент України Володимир Зеленський зазначив, що 7 серпня відбулася розмова з Володимиром Путіном. «Я вважаю, що перший етап виконано. Я як президент України і президент РФ Володимир Путін зробили все, що пообіцяли і зробили все, не змінюючи по ходу наші домовленості», — зазначив Зеленський, передає «Громадське». Далі будуть рухатися до звільнення усіх полонених, які ще залишилися у Росії.

«Сподіваюся інші полонені теж будуть скоро звільнені. Але навіть зі звільненням останнього полоненого наша боротьба не закінчується. До перемоги ще дуже далеко», – прокоментував український режисер Олег Сенцов. 

Літаки з Києва та Москви, які мають доправити полонених, вилетіли синхронно близько 12:10. 

Російський літак із утримуваними в Україні особами приземлився у «Внуково» в Москві о 13:28, передає «Українська Правда». 

Напередодні українських військовополонених моряків відпустили під особисте зобовʼязання української уповноваженої з прав людини Людмили Денісової, пише «Інтерфакс» з посиланням на заяву адвоката моряків Миколи Полозова.


Інформація про можливий обмін полоненими між Україною та Росією зʼявилася наприкінці серпня. Повідомлялося про можливий обмін 24 українських військовополонених моряків та ще 11 політвʼязнів.

У ЗМІ повідомляли про кілька варіантів обміну, зокрема про можливу схему «33 на 33». За даними «Радіо Свобода», станом на 11:35 йдеться про обмін 35 на 35 полонених.

Як повідомляє адвокат українського політвʼязня Романа Сущенка Марк Фейгін, звільнити планують 24 військовополонених українських моряків, Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Романа Сущенка, Євгена Панова, Станіслава Клиха, Миколи Карпʼюка, Павла Гриба, Олексія Сизоновича, Володимира Балуха, Артура Панова та Едем Бекірова.

Українських моряків незаконно увʼязнили у листопаді 2018 року– після того, як російські силовики відкрили вогонь по корабельній групі Військово-Морських Сил ЗС України у Керченській протоці. Їм інкримінували незаконний перетин кордону та судили за законами Росії

Фото: Юлія Тунік для The Village Україна