Восени 2019 року в Києві облаштують інформаційний центр, де розповідатимуть історії розстрілів у Бабиному Яру та хід будівництва Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр».

Проект інформаційного центру розробило львівське архітектурне бюро Mistudio – їхня концепція перемогла на конкурсі. Агентство також є автором меморіалу Героїв Небесної Сотні у Києві.

Проект інфоцентру про історію Бабиного Яру / Mistudio

«Основна ідея проекту – показати глибину історії Бабиного Яру в архітектурній формі. Щоб відвідувачі мали змогу не лише ознайомитись з історією Голокосту та отримати інформацію про майбутній меморіальний центр, а й емоційно відчути події Бабиного Яру. Форма куба вибрана через свою простоту, лаконічність та адаптивність до міського простору. Всередині нього є порожнеча, яка символізує втрату», – коментують авторки концепції Марія Процик та Ірина Волинець.

Де буде розташований інформаційний центр – вирішать у КМДА, після того як оцінять технічні особливості проекту. Він діятиме до відкриття Меморіального центру Голокосту в Бабиному Яру, яке заплановане на 2023 рік.

Проект реалізує Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» (BYHMC) у співпраці з Київською міською державною адміністрацією. Це некомерційна освітня організація.


Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» буде розташований у Києві, поруч із місцем історичних подій у Бабиному Яру. У приміщенні організують музей, освітній і дослідницький центри, архів, а на території – меморіальний парк.

За проект меморіального центру змагаються 10 архітектурних бюро із США, Данії, Франції, Австрії, Нідерландів, Німеччини та України. Переможця конкурсу оголосять 30 липня 2019 року.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі