Залізничні колії в Україні почнуть огороджувати. Це не дозволятиме пасажирам перетинати шляхи у недозволених для цього місцях. Про це повідомляє заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.

Згідно з новими нормами ДБН, при будівництві чи реконструкції залізничних колій, обов’язковим є проектування спеціальних огороджень. Нові норми почали діяти з 1 квітня.

Біля колій слід встановлювати огороджувальні паркани або висаджувати щільну смугу лісу поблизу колій, де курсують швидкісні поїзди. 

Не встановлювати огорожі можна, якщо на колії вже існують перешкоди для їх перетину: водойми, заболочена місцевість, скельні виїмки, будинки, гаражі тощо.

«Місця, які безпосередньо прилягають до колій швидкісних поїздів є дуже небезпечними....Щоб підвищити безпеку людей біля залізничних колій і мінімізувати кількість нещасних випадків та аварій, ми ввели проектування огороджувальних парканів або лісонасаджень, які не дозволять потрапляти на небезпечні ділянки швидкісного руху поїздів», – коментує Парцхаладзе.

У Мінрегіоні запевняють, що це дозволить на 30% зменшити аварії і нещасні випадки на коліях.