Роботу Міністерства охорони здоров’я розблокували, там уже почали поставку життєво необхідних ліків і вакцин у регіони.

Найближчим часом до міст України за понад 10 напрямками державних закупівель відішлють життєво необхідні ліки та вакцини проти поліомієліту і кору, паротиту, краснухи (КПК).

У МОЗ коментують, що відкрили поставку на 390 тисяч доз вакцин КПК, 954 тисячі доз вакцин проти поліомієліту, ліки для хворих на туберкульоз, вірусний гепатит, орфанні захворювання (мукополісахаридоз), гемофілію, а також препарати для лікування онкологічних захворювань.

«Надходження цієї партії вакцин до закладів охорони здоров’я є дуже важливим, особливо з огляду на те, що в країні триває спалах кору. Зокрема, ці вакцини будуть використані для вакцинації військовослужбовців, а також для спецоперації у Львівській області, де пропущені щеплення отримають школярі», – йдеться у повідомленні. 


5 лютого Окружний адміністративний суд Києва заборонив очільниці Міністерства охорони здоров’я Уляні Супрун виконувати обов’язки міністерки охорони здоров’я.

Рішення мотивували тим, що Супрун виконує повноваження міністра у термін, що перевищує один місяць з моменту наділення її відповідними повноваженнями (27 липня 2016 року).

Згодом у МОЗ повідомили, що відсторонення Уляни Супрун блокує доставку ліків на суму понад 633 мільйони гривень у медзаклади, адже неможливо підписати відповідні документи.

13 лютого стало відомо, що Окружний адміністративний суд Києва обмежив Уляні Супрун як очільниці Міністерства охорони здоров’я лише дві функції: брати участь у засіданнях Кабміну та визначати стратегічні плани.

14 лютого Окружний адміністративний суд Києва скасував тимчасову заборону  та дозволив Уляні Супрун керувати МОЗ

Більше про те, як працює Уляна Супрун та МОЗ – читайте у матеріалі The Village Україна «Я працюю в Міністерстві охорони здоров’я».

Обкладинка: Юлія Вебер для The Village Україна