Уряд Іспанії опублікував новий кліматичний план, згідно з яким країна повинна повністю перейти на забезпечення електроенергії з відновлюваних джерел до 2050 року, пише Euractiv.

У законопроекті, який представили у вівторок, 13 листопада, уряд Іспанії виклав свої плани на 2030 і 2050 роки. Головна мета: Іспанія, п’ята за розміром економіка ЄС, повинна перейти на 70% забезпечення електроенергії з відновлюваних джерел до 2030 року.

До 2050 року Іспанія планує отримувати з відновлюваних джерел (вітру, сонячної енергетики та гідроенергетики) всю електроенергію.

Станом на 2016 рік Іспанія отримувала 23% електроенергії з відновлюваних джерел. На другому місці – атомна енергетика (понад 20%).

Щоб вилучити з енергетики вугілля, нафту і газ, Іспанія планує припинити випуск ліцензій на розвідку невідновлюваних ресурсів, заборонить фрекінг і відмовиться від нових субсидій на викопні види палива.

Щонайменше 20% національного бюджету планують виділяти на діяльність у сфері клімату.


 Американський штат Каліфорнія поставив за мету до 2045 року повністю перейти на використання відновлюваних джерел електроенергії.