Міністерство регіонального розвитку оновило державні будівельні норми, які забороняють встановлення тимчасових споруд, рекламних та інших конструкцій на тротуарах вулиць.

Норми будуть застосовувати під час будівництва нових доріг і вулиць, а також під час капітального ремонту чи реконструкції тих, що є.

«Пішохідні зони на те й називаються «пішохідними», тому що призначені для пішоходів, для їх зручності та комфорту в пересуванні. Тому логічно, що на цих шляхах не потрібно встановлювати рекламні конструкції, кіоски чи розміщувати люки та дощоприймачі, адже це заважає безперешкодному руху по тротуарах та навіть може нести небезпеку для пішоходів», – повідомив заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.

Також норми забороняють встановлення на тротуарах дорожніх огорож та опор, рекламних конструкцій, торгових кіосків, павільйонів, палаток, приямків від люків та дощоприймачів, а також сходів та ґанків будинків.

Документ набуває чинності з 1 вересня.


 Нещодавно Мінрегіону також запропонувало зобов’язати супермаркети в Україні облаштовувати туалети у магазинах.

 Мінрегіон заборонив будувати парковки у середині житлових кварталів та обмежив висотність будинків відповідно до розмірів міст.

 Також скасовано обов’язкову норму проектування сміттєпроводів у багатоповерхівках і дозволено проектувати дитячі садки у багатоповерхівках.

Обкладинка: Анна Бобирєва/The Village Україна