Розробники з Дніпра створили сайт «Стоп совок», що інформує про недекомунізовані об’єкти по всій Україні. Кожен відвідувач сайту може залишити відгук про таку споруду чи пам’ятник, щоб допомогти в реалізації законів про декомунізацію.

Завдання сайту – зібрати базу даних про недекомунізовані об’єкти в Україні й проконтролювати їхній демонтаж, каже один зі співавторів проекту Кирило Дороленко у коментарі «Радіо Свобода».

«Це не просто збір інформації. По-перше, це її упорядкування. Уже зараз сайт обладнано лічильником об’єктів, які досі в нас у країні присутні. По-друге, коли людина написала нам про об’єкт, одразу можна вживати дії: у нас уже є підготовлене типове звернення від громадської організації і його можна відсилати – чи то на міського голову, чи на райдержадміністрацію, щоб вони це порушення усували. Якщо влада реагує, ми пишемо про це. А якщо, наприклад, дала нам формальну відповідь, «відписку», то напишемо, що влада не сприймає», – каже він.

За інформацією творців сайту, наразі в Україні залишаються недекомунізованими ще сотні об’єктів.

«Зараз на мапі найбільша кількість об’єктів знайдена в Харкові, там щільно громада над цим працює. Київ, Рівне, Львів, Житомир, Чернівці… Навіть на Полтавщині, уявіть, знайшли недекомунізованого Леніна», – пояснює співавтор проекту.


Верховна Рада в квітні 2015 року ухвалила урядовий законопроект про засудження комуністичного й нацистського тоталітарних режимів, заборонила їхню пропаганду й символіку.