У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ пропонують визначати максимально дозволену висоту будівель з урахуванням типу населеного пункту та кількості його населення.

Нові державні будівельні норми «Планування і забудова територій» уже затверджено. Опублікують документ невдовзі, каже заступник міністра Лев Парцхаладзе.

 У селах із населенням до 1000 осіб дозволять лише садибну забудову. У селах, де проживає більше як 1000 жителів, можна проектувати також багатоквартирні будинки з максимальною висотою – чотири поверхи (до 12 м). У селищах міського типу – ще й 5-поверхові будинки (до 15 м).

 Для міст з населенням до 50 тисяч – максимальна висота становитиме 9 поверхів (до 27 м).

 Максимально допустима висотність житлової забудови у містах з населенням понад 100 тисяч встановлюється документацією з просторового планування. На максимальну висотність впливатиме рельєф та можливості інфраструктури.

«Цих обмежень висоти за чисельністю населення у містах та селах не було раніше. У старому ДБН багато інших важливих норм не є обов’язковими, тому ми взялися за його оновлення», – пояснює Парцхаладзе.

Обкладинка: Позняки / Artemka