З 1 травня на Контрактовій площі розширять пішохідну зону та змінять схему руху, повідомляє Департамент транспортної інфраструктури.

Нова схема дасть можливість зменшити затори та створити комфортні умови для пішоходів.

Для організації нової схеми руху встановили 340 дорожніх знаків, 2 світлофори та 6 модернізували.

Схема руху на Подолі з 1 травня

З площі приберуть бетонні блоки, що огороджували транзитний проїзд перед центральним корпусом Києво-Могилянської академії.

З 1 травня перекриють для авто заїзд на Контрактову площу з вулиці Іллінівської. Залишиться, але буде відгороджений, транзитний проїзд вулицею Григорія Сковороди. До пішохідної зони приєднають комплекс Братського монастиря Києво-Могилянської академії.

Транспорт, який рухався перед Києво-Могилянською академією, рушатиме з іншого боку – вулицею Волоською, напрям руху якою змінюється на протилежний.

На вулиці Набережно-Хрещатицькій перенесуть лівий поворот на Поділ з вулиці Спаської на вулицю Хорива.

Лівий поворот з Верхнього Валу на вулицю Межигірську відбуватиметься через вулиці Костянтинівську та Хорива, що суттєво скоротить довжину заторів по вулицях Верхній Вал та Глибочицькій у вечірні години.

У майбутньому в Києві планують також реорганізувати рух на вулиці Андріївській та змінити схему проїзду на Боричів узвіз. Це збільшить пропускну здатність Поштової площі. 

Також планується перенести кінцеву зупинку трамваїв з вулиці Спаської ближче до Контрактового будинку.

Обкладинка: Анна Бобирєва/The Village Україна