Влада Києва вимагає зупинити будівельні роботи за адресою Андріївський узвіз, 14-16 до розгляду проекту готелю на містобудівній раді.

Міська влада, мер неодноразово зверталися до представників забудовника з вимогою представити проект будівництва цього готельного комплексу для обговорення на містобудівній раді за участю громадськості. Андріївський узвіз – це комплексна пам’ятка містобудування, а земельна ділянка за адресою Андріївський узвіз, 14-16 входить до охоронної зони обʼєкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Історія забудови цієї ділянки розпочалась ще в 2005 році, проектом було передбачено будівництво готельного комплексу із закладами громадського харчування та паркінгом висотністю 4 та 7 поверхів. Тепер забудовник повинен невідкладно призупинити це будівництво. Позиція влади і реакція на велику кількість звернень громади щодо будівництва готелю на Андріївському узвозі – це зупинення підготовчих та будівельних робіт і обов’язкове проходження містобудівної ради.

Олександр Спасибко, заступник голови КМДА

Також він повідомив, що були проведені перевірки, які підтвердили порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності.


 Раніше повідомлялось, що Міністерство культури України надало дозвіл на будівництво готелю на Андріївському узвозі, 14-16 у Києві.

 Земельна ділянка за цією адресою входить до охоронної зони обʼєкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Згідно з чинним законодавством, висота будівництва тут обмежена – не вище ніж 9 метрів. Водночас забудовник київська компанія «Маркон» планує звести на Андріївському узвозі 9-поверховий готельний комплекс заввишки 30 метрів.

 Кияни звернулися до міської влади з петицією про заборону будівництва.