Сервіс скорочення електронних посилань Google URL Shortener припинить роботу 13 квітня. Про це в офіційному блозі повідомляє компанія Google.

Повідомлення про рішення Google на сторінці Google URL Shortener

«Коли ми запускали Google URL Shortener, це був інструмент, який допомагав людям полегшувати процес надсилання посилань і вимірювання трафіку. Відтоді у Мережі з'явилося багато сервісів скорочення лінків. До того ж люди почали зовсім інакше шукати контент в інтернеті», – пояснюють розробники.

Користувачі Google URL Shortener зможуть і надалі отримувати доступ до здійснених скорочень посилань, але з 13 квітня вони не зможуть обробляти нові лінки.

Рішення відмовитися від Google URL Shortner ухвалили через перехід до нової системи Firebase Dynamic Links.

За словами розробників, безкоштовний сервіс запропонує «глибокі лінки», які будуть працювати не лише на рівні сайтів, а й на рівні додатків на платформах iOS i Android.

 Сервіс Google URL Shortener запустили у 2009 році. Його перевагами були можливість створювати QR-коди та доступність для сторонніх розробників.

 Сервіс надавав користувачам можливість завантажувати довге посилання на певну електронну сторінку і отримувати короткий лінк goo.gl.

Обкладинка: Firebase Dynamic Links