Вирішили зібрати основні рекомендації, які допоможуть вам оптимізувати витрати на відпочинок без зайвих обмежень.

Вибирайте правильний час

Квитки на потяг і літак, а також номери в готелях та квартири передбачувано дорожчають у високий сезон через збільшення попиту. Щоб витратити трохи менше грошей, не варто вибирати найгарячіші відпускні місяці. Так, авіаквитки в серпні можуть коштувати на 30-60% дорожче, ніж у вересні, при цьому погода на початку осені все ще дозволяє купатися в південних морях.

Плануйте поїздку заздалегідь

Якщо заздалегідь визначитися із напрямком подорожі та періодично моніторити пропозиції, можна заощадити 25% ціни на квитки та готелі. Періодично компанії проводять акції та розпродажі – спіймати їх легше, якщо ви точно знаєте, куди поїдете через пів року. Планування особливо допомагає з купівлею недорогих квитків у популярні дати: цікаві варіанти на Новий рік можна знайти влітку.

Подорожуйте з мінімумом речей

Багато авіакомпаній тепер пропонують доплатити за багаж, різниця між перельотом тільки з ручною поклажею становить значну суму. Під час нетривалої поїздки можна обійтися невеликим набором речей. Краще не брати з собою важкі путівники та святковий одяг, вони займають багато місця та в результаті виявляються непотрібними. Набір косметики можна звести до мінімуму, а улюблений шампунь перелити в невелику ємність.

Живіть у квартирах

Винаймати житло на Airbnb не завжди вигідніше, ніж зупинятися в готелі чи хостелі. Але якщо ви подорожуєте компанією, одна квартира, ймовірно, буде дешевшою, ніж кілька номерів. На сайті Couchserfing можна поселитися в квартирі одного з містян цілком безкоштовно. Щоправда, такий варіант підійде комунікабельним людям, які готові приїхати в гості до незнайомців та прийняти туристів у своєму домі.

Ходіть у супермаркети

Більшу частину витрат у поїздці займають походи в ресторани та кав’ярні. Відмовлятися від них не обов’язково, але можна відвідувати їх раз на день, а в інший час їсти те, що продається в супермаркетах. Якщо у вас залишилося місце у валізі, захопіть із собою вівсянку, її можна залити кип’ятком і поснідати.

Перекажіть гроші на валютну картку

В Європі краще платити євровою карткою, в США та інших країнах – доларовою. Гроші списуються з картки кілька днів і у разі різкого стрибка валют у гривнях вам доведеться заплатити більше. Продавці магазинів зазвичай питають, в якій валюті проводити транзакцію. Завжди обирайте місцеву валюту – це допоможе уникнути невигідної конвертації.

Купіть міжнародну сім-карту

Безкоштовний Wi-Fi доступний не всюди, тому для поїздок за кордон варто придбати міжнародну сім-карту. Часто це дешевше та простіше, ніж під’єднатися до місцевого оператора та використовувати роумінг. Якщо ви подорожуєте компанією, можна взяти одну сім-карту на всіх і потім роздавати інтернет, якщо дозволяє тариф.

ТЕКСТ: Анна Соколова