Платформа з пошуку роботи Robota.ua розповіла, яких спеціалістів наразі найбільше потребують роботодавці в Україні.

Згідно з опитуванням роботодавців, попри війну, кількість працівників найчастіше збільшувалася в IT й сфері продажів. Про це заявили близько 40% опитаних.

Крім того, кількість робітників збільшується у сфері телекомунікацій (35%), сфері рекрутингу й HR (21%) і в аутсорсингових компаніях (17%).

У більшості опитаних компаній (59%) кількість працівників знизилася, а майже в третині компаній вона не змінилася з початку повномасштабного вторгнення Росії.

Водночас лише 9% компаній готові збільшити рівень найму після початку війну. Близько 34% опитаних компаній заявили про позапланове зменшення найму, а 26% – про призупинення найму до кінця 2022 року.

«Такий розподіл цілком логічний, адже компанії намагаються автоматизувати більшість бізнес-процесів. В умовах війни бізнес намагається диверсифікувати свої можливості й стати багатоканальним, тому зростає попит на спеціалістів диджитал-маркетингу й продажів», – розповідають автори дослідження.

Опитування проводили наприкінці червня й на початку липня 2022 року. Для цього опитали представників великого, середнього, малого бізнесу, а також власників мікробізнесу.

Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів


За час повномасштабної війни кількість вакансій для віддаленої роботи збільшилася вдвічі. Середня зарплата дистанційників щороку зростає й уже перевищує рівень середньої зарплати в Україні (15 000 гривень).

В Україні на офіційному рівні узаконили фриланс. Розповідаємо, що це значить і як це працюватиме.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі