Вчені з Disney Research у співпраці з Массачусетським технологічним інститутом і Університетом Карнегі-Меллон розробили куртку Force Jacket, пише The Verge.

Куртка може передавати людині різні відчуття, зокрема удари та обійми. У пристрій вбудовано 26 повітряних камер, які контролює спеціальне програмне забезпечення.

Камери розташовані спереду, ззаду і по боках куртки та на рукавах. Пристрій за допомогою датчиків визначає, на які точки на тілі необхідно натиснути, та надуває повітряні відділи.

Загальна маса куртки – близько 2,3 кг. Швидкість та силу повітря можна задати за допомогою спеціального редактора.

Розробники планують, що пристрій зможе імітувати різні ефекти, зокрема, сильне серцебиття, слабкий або сильний дощ, удар сніжки. Крім того, куртка зможе передати відчуття стікання бруду по спині, змусити користувача відчути, як по його руці повзе жук, а також зімітувати вібрацію мотоцикла.

У Disney планують, що у майбутньому таку куртку будуть використовувати разом з VR-гарнітурами, щоб посилити занурення та відчуття користувача.

Пристрій вже випробували у трьох VR-додатках. В одному з них люди могли пограти в сніжки, у другому додатку людина могла відчути, як по ньому повзає змія, а у третьому – випробувати зростання м'язів.

Обкладинка: DisneyResearchHub